Starting Mon June 14, we will be open at 8am. Stop by for a cup of coffee & a free treat! CLOSED MONDAY JULY 5.

Kits and Classes

Cookie Decorating Kits

Cookie Decorating Kits

NEW! Take home one of our fun and simple DIY cookie kits. Fun for all ages!
All kits include:

        12 full size sugar cookies

          4 mini sugar cookies

          2-3 piping bags of icing

          3 bags of sprinkles

 

$ 22.00
Cupcake Decorating Kit

Cupcake Decorating Kit

Fun for the whole family! Decorate our cupcakes at home with vanilla buttercream and sprinkles. Keep it simple, or get creative and mix in some color!

Kit includes: 6 cupcakes, buttercream, piping bag, and 2 packs of sprinkles: confetti, jimmies and sugar crystals available! (comment with your color preferences)

$ 20.00

Starting at

PUNderful Cookie Class

PUNderful Cookie Class

Learn the art of royal icing and decorate 6 different design techniques on 12 cookies at your own pace!

I love you a LATTE 💘  I’m SMITTEN with you 💘 I love you SNOW much💘 You make me a happy CAMPER 💘 I’d PICK you💘 I love you GNOME matter what

Taught by former employee, Alex Good,  and owner of Goody Two Chews Company, this at your own pace cookie class includes everything you need to decorate 12 PUNderful cookies, including step by step videos, tips, recipes, and more.

Here’s what you get in your cookie kit: 

-TWELVE undecorated sugar cookies 

-9 bags of icing (2 pink, 2 green, 2 blue, 2 white, and 1 black) 

-Custom sprinkles

-Extra tipless piping bags 

-Custom cookie scribe 

-Edible marker 

-Practice sheet

-Access to Goody Two Chews Company's private Facebook group where you’ll find recipes, videos, tips, and more! The videos will take you through the ENTIRE cookie process. The videos are set up similarly as if taking the class live. 

Have a cookie question? Post it in the group and I’ll share my cookie tips and tricks! You will have lifetime access to the Facebook group and can post whenever you have a question.

 

$ 60.00
Sold Out

Buttercream Tub

Buttercream lovers, this is for you! 2 lb tub of our freshly made buttercream for you to use on your own dessert creations or eat with a spoon.
$ 9.00

Starting at